Infosetkání pro nové zájemce a zájemkyně o zapojení se do projektu Sdílené domy/První vlaštovka

Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo žít společně v jednom domě se svými kamarády a dalšími fajn lidmi, mít v něm svoji klubovnu nebo velký obývák a se všemi se potkávat a dělat spolu zajímavé aktivity a akce. Rozhodli jsme se, že takový sen uskutečníme.

Po mnoha letech příprav se konečně blíží finální realizace pilotního projektu solidárního komunitního bydlení První vlaštovka v rámci sítě Sdílené domy. V současné době jsme v procesu koupi objektu v Praze, kde budeme moci provozovat veřejný prostor pro politické aktivity, který nebude možné vyklidit nebo mu ukončit nájem. Kromě něj zde bude rovněž prostor pro setkání politických skupin a také obytné prostory pro komunitní bydlení. Plocha určená pro bydlení je větší, než v současném počtu členů a členek sami využijeme a proto jsme se rozhodli dát možnost i dalším zájemcům a zájemkyní , kteří by mohli mít zájem se do projektu aktivně zapojit a následně v domě i bydlet. Vzhledem ke komunitnímu charakteru (spolu)bydlení je pro nás důležité, abychom si „sedli“ nejen po osobní stránce, ale rovněž ideové a politické. Také chceme udržet náš kolektiv i nadále rozmanitý a inkluzivní, proto se budeme zvláště těšit, pokud se nám ozve někdo s dětmi. Neváhejte, ani pokud jste v nějaké nevýhodné situaci. Nové členstvo budeme vybírat i s ohledem na to, aby nedošlo k nějaké výrazné nerovnováze.

Kvůli tomu všemu jsme se rozhodli uspořádat infosetkání, kde bude možné dozvědět se vše potřebné o podmínkách zapojení, o našich cílech a také o domu, který kupujeme. Vzhledem k současné epidemiologické situaci proběhne setkání online prostřednictvím platformy Zoom.

Setkání proběhne v úterý 14. 12. 2021 od 17.30.

K účasti je nutné se registrovat přes tento formulář. Odkaz na videohovor vám zašleme na uvedený email.

Bydli s námi komunitně, žijme společně solidárně!