Jdeme do finále! Navázali jsme spolupráci s nadací Umverteilen! A co bude dál?

Už je to tady. Uskutečnění cílů Sdílených domů je na dosah. Připojte se k nám!

Fungujeme spolu už přes pět let. Za tu dobu jsme mnohokrát narazili, překopávali celý koncept, dostávali se do slepých uliček, vášnivě diskutovali nebo propadali skepsi, ale přesto jsme pořád makali na tom, abychom projekt komunitního družstevního bydlení uskutečnili. Nepřestávali jsme věřit našemu snu. A teď to vypadá, že se splní!

Německá nadace Umverteilen! Stiftung für eine, solidarische Welt nám půjčí na náš projekt 60 % z jeho ceny. To je obrovský úspěch. Díky němu budeme moct koupit náš první dům a položit základ celorepublikové sítě Sdílené domy. Dům koupíme bez pomoci banky a peníze, které budeme nadaci vracet, půjdou na financování smysluplných projektů po celém světě.

A co ještě k realizaci potřebujeme? Právě vás, drobné věřitele. Zbylých 40 % ceny nemovitosti jsme se rozhodli financovat jednak z vlastních úspor a jednak pomocí takzvaných přímých půjček. Ty si detailně představíme v dalším příspěvku. Zatím prozradíme, že smlouvy o půjčkách můžete uzavřít na různě dlouhou dobu a můžete si také vybrat míru úročení podle toho, jak chcete, aby se vám vaše peníze zhodnocovaly.

Pokud chcete, aby v Praze byl dům, který bude již natrvalo sloužit dostupnému komunitnímu bydlení, a veřejný prostor (komunitní centrum, dílna apod.) nebo chcete uložit své peníze do něčeho smysluplného a udržitelného, ozvěte se nám na finance@sdilenedomy.cz