Jak nás podpořit a proč?

Náš projekt solidárního komunitního bydlení by nebyl možný bez podpory mnoha různých jednotlivých lidí, jako jste třeba i Vy!

Děláme projekt pro lidi od lidí, který pomůže nejen samotným obyvatelům domů, ale přinese užitek i široké veřejnosti. Vytváříme modelový projekt První vlaštovka, který ukáže, že i v českých podmínkách může fungovat alternativní forma jistého a dostupného bydlení. Věříme, že tak otevřeme cestu mnoha dalším, kteří o podobném způsobu bydlení snili, ale nevěděli, jak na to. Domy, v rámci námi plánované sítě hausprojektů, však nebudou pouze k bydlení, chceme aby zároveň hrály pozitivní roli pro své bezprostřední okolí a byly tak přínosem i pro místní komunitu. V jejich rámci budou moci vznikat místa jako potravinové banky podporující místní zemědělce, „obchody“ pro výměnu oblečení a jiných věcí zdarma či příjemné kavárny, kde bude možné promítat filmy či diskutovat na aktuální společenská témata.

Velmi nám pomůžete, pokud budete myšlenku a informace o Sdílených domech šířit mezi své známé, kamarádky a příbuzné a pomůžete nám tak rozšířit okruh lidí, kteří by byli ochotni aktivně nás podpořit. Můžete nás lajknout na Facebooku a pozvat na naši stránku své přátele. Pokud pracujete v médiích či někoho takového znáte, můžete nám pomoci článkem či jiným příspěvkem o našem projektu. Pokud máte vhodný prostor či okruh zájemců, je možné domluvit i prezentaci Sdílených domů ve Vašem městě či Vaší obci.

Způsobů, jak nás podpořit, je určitě mnoho. Pokud Vás napadá další či se nás chcete jen na něco zeptat, určitě nám napište – náš e-mail je info@sdilenedomy.cz