Jak nás podpořit a proč?

Náš projekt solidárního komunitního bydlení by nebyl možný bez podpory mnoha různých jednotlivých lidí, jako jste třeba i vy!

Chceme dělat projekt pro lidi od lidí, který nepomůže jen těm, kteří budou jednotlivé domy obývat, ale bude z něj mít užitek i široká veřejnost. Chceme vytvořit modelový projekt, který ukáže, že i v českých podmínkách může fungovat alternativní forma jistého a levného bydlení. Pokud se nám jej podaří realizovat, otevřeme tak cestu mnoha dalším, kteří o podobném způsobu bydlení snili, ale nevěděli, jak na to. Domy v rámci námi plánované sítě domů však nebudou pouze k bydlení, chceme aby zároveň hrály aktivní pozitivní roli pro své bezprostřední okolí a byly přínosem i pro místní komunitu. V jejich rámci tak budou moci vznikat místa jako potravinové banky podporující místní zemědělce, „obchody“ pro výměnu oblečení a jiných věcí zdarma či příjemné kavárny, kde bude možné promítat filmy či diskutovat na aktuální společenská témata.

Jak nás tedy můžete podpořit?

 Finančně.

70 % z ceny nemovitosti nám půjčí německá nadace Stiftung Umverteilen! Se zbytkem ale potřebujeme vaší pomoc. Aktuálně nám nejvíc pomůžete poskytnutím přímé půjčky. Všechno důležité se dozvíte na odkazech níže, pomocí naší online kalkulačky si můžete spočítat, jak by různé varianty podpory vypadaly a kolik bychom vám nakonec vrátili peněz.

 Informačně.

Velmi nám pomůžete, pokud budete myšlenku a informace o našem projektu šířit mezi své známé, kamarády a příbuzné a pomůžete nám tak rozšířit okruh lidí, kteří by byli ochotni aktivně nás podpořit. Můžete nás lajknout na Facebooku a pozvat na naši stránku své přátele. Pokud pracujete v médiích či někoho takového znáte, můžete nám pomoci článkem či jiným příspěvkem o našem projektu. Pokud máte vhodný prostor či okruh zájemců, je možné domluvit i prezentaci našeho projektu a našich plánů ve vašem městě či vaší čtvrti.

 Pomoc se sháněním domu.

Nepředpokládáme, že má každý z vás prázdný dům, který zrovna nepotřebuje a který by byl ochotný prodat, ale za zkoušku nic nedáme. Pokud byste věděli o prázdném, větším činžovním domě v Praze, neváhejte a napište nám – budeme vám neskonale vděčni!

Způsobů, jak nás podpořit, je určitě mnoho, pokud vás napadá další či se nás chcete jen na něco zeptat, určitě nám napište – náš e-mail je info@sdilenedomy.cz